Εκδηλώσεις 2011-2012

Θεατρική παράσταση

Στα πλαίσια του μαθήματος της Νεοελληνικής Γλώσσας της ΄Γ Γυμνασίου, πραγματοποιήθηκε μια θεατρική παράσταση απο το τμήμα Γ1, βασισμένη στο μουσικό έργο "Η Αγέλαστη Πολιτεία και οι Καλικάντζαροι" των Χάρη και Πάνου Κατσιμίχα.

Δείτε το βίντεο...

Η αγέλαστη πολιτεία και οι καλικάντζαροι

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ: Δήμος Καραχάλιος

Έκθεση Τεχνολογίας

Στα πλαίσια του μαθήματος της Τεχνολογίας της Α΄ Γυμνασίου, δημιουργήθηκε μια έκθεση τεχνολογίας με διάφορα εκθέματα που κατασκευάστηκαν από τους μαθητές των αντίστοιχων τμημάτων, με τη βοήθεια και την επίβλεψη του καθηγητή Τεχνολογίας κ. Ιωάννου Νίκο.

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ: Νίκος Ιωάννου

Εκδηλώσεις 2009-2010

Έκθεση Τεχνολογίας

Στα πλαίσια του μαθήματος της Τεχνολογίας της Α΄ και Β΄ Γυμνασίου, δημιουργήθηκε μια έκθεση τεχνολογίας με διάφορα εκθέματα που κατασκευάστηκαν από τους μαθητές των αντίστοιχων τμημάτων, με τη βοήθεια και την οργάνωσή τους από την καθηγήτρια Τεχνολογίας κ. Κατερίνα Παπαδοπούλου.

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ: Κατερίνα Παπαδοπούλου

Έκθεση ζωγραφικής

Στα πλαίσια του μαθήματος των Καλλιτεχνικών και των τριών τάξεων του Γυμνασίου Ποδοχωρίου, οργανώθηκε από την καθηγήτρια των Καλλιτεχνικών, Κατερίνα Γεωργούδη, μια έκθεση ζωγραφικής με διάφορα έργα που επιλέχθηκαν από το σύνολο των δημιουργιών των μαθητών του σχολείου κατά τη διαρκεια τη χρονιάς .

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ: Κατερίνα Γεωργούδη